Fotografia portretowa

Fotografia portretowa

Fotografia portretowa  to moim zdaniem najprzyjemniejsza dziedzina fotografii. Osoba fotografowana jest głównym bohaterem każdego z ujęć. Znakomita większość naszych zdjęć to fotografie portretowe. Dobry, autentyczny portret pokazuje emocje osoby fotografowanej, jej wyjątkowość, świat. Rolą fotografa jest ukazanie piękna zewnętrznego człowieka jak również odkrycie wnętrza fotografowanej osoby. Pokazanie jego charakteru, osobowości, marzeń. Za każdym człowiekiem idzie jakaś historia i to jest najpiękniejsze w portrecie.

Fotografia artystyczna

Portret opowiada przeżycia, podkreśla moment. Jest to doskonała okazja do spotkania z ludźmi i ich historiami. Ile twarzy, tyle przypadków do opowiedzenia. Jest wiele okazji do tego aby wykonać zdjęcia portretowe. Jest to świetna okazja do uchwycenia ważnych momentów w swoim życiu: zmiany wyglądu, sukcesu zawodowego. Fotografia portretowa to bardzo dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby np. z okazji imienin czy rocznicy ślubu. Możesz podarować sesję w prezencie dla kogoś, kto po cichu o niej marzy lub wręcz przeciwnie, chce pozbyć się kompleksów.

Fotografia portretowa przydaje się nie tylko zawodowym modelkom czy osobom prowadzącym własną firmę, którzy chcą przedstawić siebie w miejscu pracy na profesjonalnych zdjęciach wizerunkowych. Fotografia portretowa to doskonała propozycja dla tych, którzy pragną zatrzymać czas w kadrze aparatu i móc powracać do pięknych wspomnień w przyszłości. To również świetny sposób, aby spojrzeć na siebie z innej perspektywy – zobaczyć siebie oczami widza i dostrzec swoje zupełnie nowe oblicze.